2. místo v Bozkově

Tento rok se nám soutěžní sezóna rozjela velmi brzy! První soutěž patřící do Soptíkova poháru se konala v sobotu 23.4 v Bítouchově. I přes absenci několika našich členů jsme jeli v docela hojném počtu. Počasí vypadalo velmi krásně a nálada všech byla velice dobrá. Když jsme přijeli, vše zatím vypadalo bezvadně, ale při spoždění nástupu asi o půl hodiny jsme začali zjišťovat, jaké to tu bude.

Obě disciplíny se běhali navzájem. Požární útoky začala družstva starších a štafetu 4x60m začali mladší. Naše starší družstvo nastoupilo na základnu s velikou jistotou. Bohužel se nám při disciplíně odpojila hadice B od mašiny a to nás značně zdrželo. Nakonec jsme skončili s časem 28,95s. Mladším se naštafetě vedlo lépe. První čtyřka doběhla s časem 57,81s a druhá čtyřka s časem 66,81s.

Poté se mladší a starší na disciplínách vystřídali. První čtyřka starších doběhla s pěkným časem 48,53s a druhá čtyřka s časem 53,15s. Mladší měli štěstí na obou disciplínách. I když jeden proudař trošku zazmatkoval, vše se povedlo pěkně. Nakonec dokončili disciplínu s časem 19,80s. Mimo toto družstvo mladších, běželo ještě "béčko", které kvůli nízkému počtu členů muselo soutěžit mimo pořadí.

Ač se starším uplně nevedlo, nakonec skončili na čtvrtém místě. Mladší to po delší době dotáhli na stupínek vítězů, obsadili totiž druhé místo. Myslím, že i přes menší smůlu se tyto závody vyvedli velice krásně!

Hned další den v neděli se konalo další kolo Soptíka, tentokrát v Bozkově. Mladších zůstal stejný počet, ale u starších ještě jeden další onemocněl, což nám mohlo způsobit značné problémy. Vše se ale vyřešilo tak, že na útoky jsme měli náhradnici a na štafetu CTIF jsme si vypujčili dva mladší. Počasí bylo stále krásné, a tak jsme doufali, že se nám dnes povede lépe.

Opět se běhalo obojí navzájem a to i stejným způsobem. Starší příšli na požárních útocích na řadu jako sedmí. Byli jsme trochu nervózní, ale nedalo se to poznat. A tak jsme se rozběhli, vše vypadalo pěkně, ale najednou košařce vyletěl koš z ruky, ale nedala se a skusila to znova. Bohužel hned na to se té samé košařce nepovedlo se srážčkou zapojit spoj na savicích, a tak jsme byli diskvalifikováni. Mladší, oslabení o dva členy měli běžet štafetu CTIF. I přes absenci již zmíněných dvou se nedali a doběhli s časem 123s.

Poté se družstva na disciplínách vystřídala. Starší na štafetě CTIF předvedli excelentní výkon i s dvěma mladšíma a nakonec doběhli s časem 85,71s. Poté přišli na řadu požární útoky mladších. Mladší se vždy těší. S velkým odhodláním se postavili na startovní čáru a čekali na výstřel. Když vyběhli, bylo vidět jak makají! Po pěkném koši strojník pustil vodu na plno dopředu. Tentokrát se tam nic význámného nestalo a díky tomu mladší skončili disciplínu s časem 17,65s. Dnes ještě bohužel běželo "béčko" mladších mimo soutěž.

A přišlo na řadu vyhlášení. Alespoň díky dobré štafetě skončili starší na šestém místě. Mladší předvedli dobrý výkon a díky tomu se dostali opět na druhé místo.

A co nás čeká dále? Příští víkend máme opět dvoje závody. Budeme jen doufat, že nás bude víc a že se nám konečně poštěstí.