Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska

 1. Poprvé v dlouholeté historii pětatřiceti přehlídek amatérských scén Divadelní Přibyslav jeviště městského Domu kultury neobsadili herci. Na příslovečných prknech, která znamenají svět, je pro změnu vystřídala dechová kapela.

  Pod názvem Hasiči hrají ochotníkům v pátek 12. října vystoupila Ševcovská a hasičská muzika ze Skutče.

  Její kapelník Josef Skála připomenul, že je to rovných 30 let, co hrají v hasičských stejnokrojích, a v hledišti zvlášť srdečně pozdravil rodinu kominického mistra Jaroslava Vody z místní části Přibyslavi, z Hřiště. Řekl o ní, že je velký fanouškem právě této hasičské dechovky, na její koncerty jezdí široko daleko. Sólisté hudby proto přibyslavskému kominíkovi zaspívali píseň s příslovečným názvem Kominíček.

  Zazněly skladby české a moravské dechovky. Některé, například Zelení hájové, si publikum zaspívalo.

  Tečku za déle než hodinovým koncertem patnáctičlenný orchestr udělal Modřanskou polkou Jaromíra Vejvody, která se pod názvem Škoda lásky stala největším hitem II. světové války.

  Ředitelka Kulturního zařízení města Přibyslav Zdenka Valnerová Ševcovské a hasičské muzice ze Skutče předala symbol letošní Divadelní Přibyslavi - sošku Shakespearova Hamleta, kterou vytvořila přibyslavská keramička Jana Březková.

  Ivo Havlík

  Foto autora

   

   

 2. O víkendu 12. - 14. 10. 2018 se konalo v Žihli V. pracovní setkání psovodů záchranných psů SH ČMS, na které se sjelo 40 psovodů z 10 SDH. Akci společně pořádali psovodi z SDH Horní Bříza a SDH Žihle. Žihleští zajistili také cca 20 členný tým, který se o účastníky staral. Pro psovody byl připraven bohatý program - praktická stopa, pátrání po osobách v sutinách domů i lesním terénu. Jedním z doprovodných programů byla vždy pro jedno družstvo připravená dopravní nehoda, kterou "náhodou" potkali.

   

 3. Všem žadatelům o finanční prostředky z dotace Můj klub 2019: v příštím týdnu zveřejníme metodický pokyn "jak na to". Tedy podrobný návod k vyplňování žádostí a vysvětlivky k jednotlviým pojmům.

   

 4. Ministertsvo vnitra ČR každoročně vyhlašuje své nejlepší sportovce - ať už ze sportovního centra Olymp nebo z řad policistů a hasičů. Slavnostní vyhlášení letošního ročníku se uskutečnilo ve  čtvrtek 4. října 2018  v Kongresovém centru České národní banky. Na slavnostní večer byla pozvána také společná (HZS ČR a SH ČMS) reprezentace mužů v požárním sportu. Tedy vítězný tým z nedávného Mistrovství světa v požárním sportu uskutečněného v Bánské Bystrici.

  Družstvo ve složení - David Dopirák, Vladislav Filip, Daniel Klvaňa, Lukáš Kroupa, Pavel Krpec, Martin Lidmila, Milan Netrval, Jakub Pěkný, Karel Ryl a Dominik Soukup - doprovázené trenéry Radimem Juřenou a Jiřím Kotabém, masérem Tomášem Volfem a veoducím týmu Janem Šimíčkem bylo oceněno jako nejlepší tým hasičů.

  REPORTÁŽ

   

   

 5. Dovolujeme si požádat všechny sbory dobrovolných hasičů, aby do 31. října 2018 doplnily své sportovce do evidence aktivních sportovců, pokud tak ještě neučinily v průběhu roku. Stávající evidovaní aktivní sportovci zůstávají v evidenci do roku 2020.

  Doplnění je možné prostřednictvím https://prihlasky.dh.cz/default/index/sport

  Výmaz aktivního sportovce se provádí prostřednictvím příslušného OSH.

  Vysvětlení:

  Centrální evidence aktivních sportovců a sportovců v soutěžích je základní podmínkou pro podávání žádostí o dotace v rámci Státní podpory sportu a to např. v programu Můj klub 2019.

  Sportovci v soutěžích - registrovaní sportovci, účastníci postupových soutěží (pozn.: hra Plamen, požární sport dorostu, mužů a žen), včetně talentované mládeže v systému SpS a SCM.

  Aktivní sportovci - individuální sportovci s účastí min. na 4 otevřených sportovních akcích (oficiální výsledkové listiny), dále sportovci ve volnočasové oblasti s měsíční pravidelnou pohybovou činností (platba měsíčních člen. příspěvků).

  Zdroj: MŠMT

  Poznámka: Aktivní sportovec v našem sdružení je tedy takový sportovec, který se min. čtyřikrát v roce zúčastnil libovolné sportovní soutěže v jakékoliv disciplíně požárního sportu nebo klasických disciplínách CTIF (liga, pohárová soutěž, memoriál,...).


2012 PKL Svijany-7
2012 Soptík - Jablonec nad Jizerou-34
2012 Soptík - Jablonec nad Jizerou-20
2012 Soptík - Bítouchov-1
2012 Nedaříž (Jaro)-2
2012 Soptík - Košťálov-3